Zpětný zisk tepla


Výměník tepla je nejdůležitější součástí rekuperace. Čím je kvalitnější provedení výměníku tepla, tím je vyšší účinnost předání tepla chladnému vzduchu.

Musí být dostatečně izolovaný společně s tělem (vnitřní prostor) jednotky. Množství předaného tepla je závislé na době, po kterou dochází k přenosu tepla.

Dodávané rekuperační jednotky využívají teplotní výměník s extrémně velkou teploměrnou plochou na co nejmenším objemu. Vzduch pak prochází výměníkem bez zbytečných ztrát.

Termodynamicky optimální jsou čistě protiproudé kanálové výměníky. Pokud mají dostatečnou plochu (např. pro větrací množství 300m³/hod ca 60m²), lze zodpovědně prohlásit, že jednotka splňuje podmínku 90% účinnosti v celém rozsahu větrání. 

Pro výběr vhodné jednotky je tedy důležitý parametr vzduchového výkonu, plochy a konstrukce výměníku.

Systém D
Rekuperace

Mechanický přívod čestvého vzduchu a mechanický odvod odpadního vzduchu. Rekuperační jednotka využívá teplotu odpadního vzduchu k ohřevu nebo ochlazování vzduchu přiváděného. Nevýhodou je, že dochází k větrání vždy celého objektu.

Více informací

Systém C+
Healthbox II

Přirozený přívod čerstvého vzduchu a mechanický odvod odpadního vzduchu, který je řízen automaticky pomocí vestavěných čidel a reaguje tak na aktuální pohyb osob v řešeném objektu. Na rozdíl od rekuperačních jednotek se větrá vždy jen ta část domu, kterou využíváte, a kde dochází k vyšší koncentraci CO2, vlhlkosti a pachů.

Více informací

Systém E+
Endura E+

Přirozený přívod čerstvého vzuchu a mechanický odvod odpadního vzduchu řízený automaticky pomocí čidel, který je navíc propojený s tepelným čerpadlem pro ohřev teplé užitkového vody a nízkoteplotního otopného systému. Tento systém nabízí veškeré výhody systému C+EVO navíc však dokáže využít část odpadního vzduchu k ohřevu teplé užitkové vody.

Více informací

Kontaktní info

BEAM ČR s.r.o.
V Areálu 1227
Jesenice u Prahy
PSČ 252 42

Tel.: +420 244 471 297
Fax: +420 244 471 296
Mail: vetrani@beam.cz
Url: www.beam.cz

Otevírací doba

Po - Čt: 08:00 - 11:30
12:15 - 17:00
Pá: 08.00 - 11.30
12.15 - 16.00

Copyright © 2013 Beam Electrolux. Všechna práva vyhrazena.

Zastoupení pro ČR.