Výhody systému


85% našeho života strávíme v budovách. Jestli pracujeme nebo spíme, díváme se na televizi nebo slavíme, byt či dům nás obklopuje jako schránka. Jak si tento dům postavíme a zařídíme, jak ho budeme větrat a vytápět, od toho se bude odvíjet komfort bydlení a naše zdraví.

Instalace systému řízeného větrání přináší tyto výhody:

  • Vysoký komfort

stálý přívod čerstvého vzduchu přirozeně větracími okenními mřížkami vybavenými filtry a odhlučněním

  • Nízké náklady

provozní náklady, spotřeba el. energie a údržba systému řízeného větrání je zhruba 10-ti násobně nižší než u rekuperačních jednotek

  • Přirozený odtah pachů

kontinuální odsávání pachů z vaření, odérů z textilií, domácích zvířat a cigaretového kouře, vše je řízeno pomocí čidel vlhkosti, VOC nebo CO2

  • Škody na objektech

úroveň větrání je automaticky korigována dle aktuálního znečištění vzduchu zabraňuje tak vlhkosti a předchází vzniku plísní

  • Bydlení v tichém prostředí

umožňuje tichý spánek, žádný hluk z vnějšku

  • Příjemné chlazení budov

přívod venkovního vzduchu přes letní by-pass v rekuperační jednotce s řízeným větráním (jednotka vybavená čidly vlhkosti, VOC nebo CO2)

 

 

Systém D
Rekuperace

Mechanický přívod čestvého vzduchu a mechanický odvod odpadního vzduchu. Rekuperační jednotka využívá teplotu odpadního vzduchu k ohřevu nebo ochlazování vzduchu přiváděného. Nevýhodou je, že dochází k větrání vždy celého objektu.

Více informací

Systém C+
Healthbox II

Přirozený přívod čerstvého vzduchu a mechanický odvod odpadního vzduchu, který je řízen automaticky pomocí vestavěných čidel a reaguje tak na aktuální pohyb osob v řešeném objektu. Na rozdíl od rekuperačních jednotek se větrá vždy jen ta část domu, kterou využíváte, a kde dochází k vyšší koncentraci CO2, vlhlkosti a pachů.

Více informací

Systém E+
Endura E+

Přirozený přívod čerstvého vzuchu a mechanický odvod odpadního vzduchu řízený automaticky pomocí čidel, který je navíc propojený s tepelným čerpadlem pro ohřev teplé užitkového vody a nízkoteplotního otopného systému. Tento systém nabízí veškeré výhody systému C+EVO navíc však dokáže využít část odpadního vzduchu k ohřevu teplé užitkové vody.

Více informací

Kontaktní info

BEAM ČR s.r.o.
V Areálu 1227
Jesenice u Prahy
PSČ 252 42

Tel.: +420 244 471 297
Fax: +420 244 471 296
Mail: vetrani@beam.cz
Url: www.beam.cz

Otevírací doba

Po - Čt: 08:00 - 11:30
12:15 - 17:00
Pá: 08.00 - 11.30
12.15 - 16.00

Copyright © 2013 Beam Electrolux. Všechna práva vyhrazena.

Zastoupení pro ČR.