Proč větrat


Váš dům žije. Jeho obyvatelé přispívají k znečistění vzduchu vnitřního prostředí dýcháním a pocením. Navíc jejich činnost (vaření, sprchování, topení popř. kouření) a i samotný dům (těkavé organické sloučeniny jako formaldehyd a terpeny) přispívají ke zhoršení kvality vnitřního vzduchu.

Vysoká úroveň izolování domu a nedostatečné větrání vedou ke vzniku plísní, ke znečištění vzduchu a to je pak ideální prostředí pro vznik nepříjemných plísní, virů a bakterií. Akumulace vlhkosti, CO2 a vysoká koncentrace nebezpečných plynů jako je radon, patří k vysoce rizikovým faktorům.

V dlouhodobém měřítku může špatné vnitřní prostředí poškodit zdraví jeho obyvatel. Dýchací obtíže, sucho v krku, pálení očí, bolesti hlavy, alergie, ztráta koncentrace, únava nebo nespavost, to jsou jedny z mnoha možných negativních účinků. To je důvod, proč pravidelné a důkladné větrání je tak extrémně důležité.

 

DŮLEŽITÉ PRO DŮM A JEHO OBYVATELE

Mnoho lidí se domnívá, že pro vyvětrání postačuje otevření oken několikrát během dne. Bohužel účinek takového větrání je pouze dočasný a místní. Navíc větrání pomocí otevřených oken není větrání kontrolované, tzn. přináší ztráty drahé energie na vytápění. Navíc větrání otevřenými okny může být spojeno s hlukem venkovního prostředí, může být lákadlem pro zloděje a také nepříjemný hmyz. Jedině řízené větrání je garantem účinného větrání s pohledem na energie a zdravé vnitřní prostředí.


Systém D
Rekuperace

Mechanický přívod čestvého vzduchu a mechanický odvod odpadního vzduchu. Rekuperační jednotka využívá teplotu odpadního vzduchu k ohřevu nebo ochlazování vzduchu přiváděného. Nevýhodou je, že dochází k větrání vždy celého objektu.

Více informací

Systém C+
Healthbox II

Přirozený přívod čerstvého vzduchu a mechanický odvod odpadního vzduchu, který je řízen automaticky pomocí vestavěných čidel a reaguje tak na aktuální pohyb osob v řešeném objektu. Na rozdíl od rekuperačních jednotek se větrá vždy jen ta část domu, kterou využíváte, a kde dochází k vyšší koncentraci CO2, vlhlkosti a pachů.

Více informací

Systém E+
Endura E+

Přirozený přívod čerstvého vzuchu a mechanický odvod odpadního vzduchu řízený automaticky pomocí čidel, který je navíc propojený s tepelným čerpadlem pro ohřev teplé užitkového vody a nízkoteplotního otopného systému. Tento systém nabízí veškeré výhody systému C+EVO navíc však dokáže využít část odpadního vzduchu k ohřevu teplé užitkové vody.

Více informací

Kontaktní info

BEAM ČR s.r.o.
V Areálu 1227
Jesenice u Prahy
PSČ 252 42

Tel.: +420 244 471 297
Fax: +420 244 471 296
Mail: vetrani@beam.cz
Url: www.beam.cz

Otevírací doba

Po - Čt: 08:00 - 11:30
12:15 - 17:00
Pá: 08.00 - 11.30
12.15 - 16.00

Copyright © 2013 Beam Electrolux. Všechna práva vyhrazena.

Zastoupení pro ČR.