Nadokenní mřížky


Slouží k přívodu čerstvého vzduchu do domu. Nabízí se několik typů nadokenních mřížek, od téměř neviditelných, přes akustické až po kombinované (ventilační mřížka se stíněním).

Nejlepší řešení pro moderní interiéry je téměř neviditelné větrání nad oknem Invisivent® nebo Fixvent®, který navíc nabízí sluneční clonu stínění lze využít nadokenní mřížku Fixvent®.

Technologie I-FLUX®

Díky technickému řešení i-Flux® vám RENSON® garantuje maximální komfort s minimální ztrátou tepelné energie.

Technologie i-Flux je založena na těchto principech:

1. Samoregulace:  samoregulační klapka reaguje na změnu tlaku, zajišťuje tak konstantní průtok vzduchu a brání vzniku nepříjemného průvanu při poryvech větru.


2. Manuálně ovládaná vnitřní klapka:  požadovaný průtok vzduchu může být stanoven např. dle počtu osob v místnosti.


3. Směrování proudu vzduchu:  tvar vnitřní klapky zabezpečuje směrování proudu přicházejícího vzduchu směrem vzhůru tak, aby byla zajištěna dokonalá distribuce vzduchu v prostoru a zajištěn maximální komfort.

 

Invisivent®EVO, Invisivent®EVO AK

Nabízí přirozený přívod vzduchu.Nadokenní ventilační díl lze umístit téměř neviditelně nad okenní rám a garantovat tak maximální možný přívod venkovního světla. Aby hluk ulice nevstupoval do domu nebo ložnice, využijte akustického řešení Invisivent®EVO AK.

Výhody nadokenních mřížek Invisivent®:

 • zdravé a přirozené větrání
 • bezprůvanové větrání díky samoregulační klapce
 • oddělené umístění
 • bezpečnostní řešení oken
 • odolné dešti a hmyzu
   
 • nenáročné na údržbu

 

AKUSTIKA

Hlukové zatížení může mít vážný dopad na obývané prostředí. V takovém případě použijte při navrhování domu systém Invisivent®EVO AK nebo Fixvent® Mono AKEVO zabudovaný do venkovní rolety. Díky akustickému modulu AK33 můžete snadno transformovat standardní systém Invisivent® použitý ve stávajícím objektu na odhlučněný systém.

 

VZDUCHOVÁ TĚSNOST

Vzduchová těsnost domu se kontroluje testem Blower door test. Tento test dovoluje stanovit ztráty těsnosti při rozdílu (tlakovému spádu) tlaku 50 Pa. Nízká tlaková ztráta ventilačních prvků RENSON® je měřena v souladu s EN1026 bez jakéhokoliv dopadu na výsledek blower door testu.

 

 

Fixvent® MONO AKEVO

Neviditelný způsob ventilace, stínění, odhlučnění a proti hmyzové ochrany. Sluneční clona – roleta Fixvent® Mono AKEVO nabízí kromě stínění navíc ventilaci s proti průvanovou samoregulační klapkou, která reguluje přiváděný čerstvý vzduch. Sluneční clona dokonale odolává náporu vzduchu do rychlosti 130 km/h a to v jakékoliv poloze stínění. Navíc lze stínící roletu využít jako síť proti hmyzu v pozici uzavřené rolety.

Výhody nadokenních mřížek se stíněním Fixvent®:

 • integrovaná  ventilace a kontrola zastínění
 • architektonické řešení sluneční clony s ventilací
 • vysoký standard akustického a teplotního komfortu
 • zatemní na dotek tlačítka (light block)

 


InvisiventEVO®


FixventEVO®


AK80EVO®


téměř neviditelná nadokenní mřížka nadokenní mřížka se stíněním tepelně izolační akustická nadokenní mřížka

Katalog nadokenní mřížky Invisivent

Katalog nadokenní mřížky Fixvent

Katalog nadokenní mřížky AK80

Systém D
Rekuperace

Mechanický přívod čestvého vzduchu a mechanický odvod odpadního vzduchu. Rekuperační jednotka využívá teplotu odpadního vzduchu k ohřevu nebo ochlazování vzduchu přiváděného. Nevýhodou je, že dochází k větrání vždy celého objektu.

Více informací

Systém C+
Healthbox II

Přirozený přívod čerstvého vzduchu a mechanický odvod odpadního vzduchu, který je řízen automaticky pomocí vestavěných čidel a reaguje tak na aktuální pohyb osob v řešeném objektu. Na rozdíl od rekuperačních jednotek se větrá vždy jen ta část domu, kterou využíváte, a kde dochází k vyšší koncentraci CO2, vlhlkosti a pachů.

Více informací

Systém E+
Endura E+

Přirozený přívod čerstvého vzuchu a mechanický odvod odpadního vzduchu řízený automaticky pomocí čidel, který je navíc propojený s tepelným čerpadlem pro ohřev teplé užitkového vody a nízkoteplotního otopného systému. Tento systém nabízí veškeré výhody systému C+EVO navíc však dokáže využít část odpadního vzduchu k ohřevu teplé užitkové vody.

Více informací

Kontaktní info

BEAM ČR s.r.o.
V Areálu 1227
Jesenice u Prahy
PSČ 252 42

Tel.: +420 244 471 297
Fax: +420 244 471 296
Mail: vetrani@beam.cz
Url: www.beam.cz

Otevírací doba

Po - Čt: 08:00 - 11:30
12:15 - 17:00
Pá: 08.00 - 11.30
12.15 - 16.00

Copyright © 2013 Beam Electrolux. Všechna práva vyhrazena.

Zastoupení pro ČR.