Jak větrat


Systém větrání založený na přirozeném přívodu čerstvého vzduchu má mnoho výhod. Jedná se o správnou volbu zdravého větrání, protože čerstvý vzduch je přiváděn přímo. To také přináší úsporu energie, jelikož není potřeba žádné energie pro větrání a přívod čerstvého vzduchu. Díky tomuto jednoduchému principu je tento systém téměř bezúdržbový.  

Lidé nejsou sami schopni rozpoznat změny kvality vzduchu, který dýchají. Proto nejsme schopni rozpoznat, kdy je koncentrace CO2 nebo VOC příliš vysoká. Nelze tedy předpokládat, že obyvatelé domu vyhodnotí, jaká má být správná úroveň větrání pro dosažení zdravého vnitřního ovzduší. To je důvod, proč je potřeba, aby úroveň větrání byla automaticky korigována dle aktuálního znečištění vzduchu. Úroveň větrání se automaticky mění v závislosti na denních fázích s využitím zabudovaných inteligentních senzorů v jednotce centrálního větrání. Tato automatická regulace šetří cca 30-50% energie v porovnání se systémy trvalého větrání.

Podle typu přívodu a odvodu vzduchu existuje několik systémů větrání.

 

ROZDÍLNÉ SYSTÉMY VĚTRÁNÍ

Systém A: Přirozený přívod, přirozený odvod vzduchu

Systém B: Mechanický přívod, přirozený odvod vzduchu

Systém C: Přirozený přívod, mechanický odvod vzduchu

Systém D: Mechanický přívod, mechanický odvod vzduchu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Navíc k těmto uvedeným systémům představujeme systémy řízeného větrání: Systém C+®EVO a systém E+®

Systém C+®EVO: Přirozený přívod, mechanický odvod vzduchu řízený čidly dle požadavků daného prostoru (Healthbox)

Systém E+®: Přirozený přívod, mechanický odvod řízeného větrání propojený s tepelným čerpadlem pro ohřev teplé užitkové vody a nízkoteplotního otopného systému.

 

VYBERTE SI SPRÁVNÝ VENTILAČNÍ SYSTÉM:


 

Systém D
Rekuperace

Mechanický přívod čestvého vzduchu a mechanický odvod odpadního vzduchu. Rekuperační jednotka využívá teplotu odpadního vzduchu k ohřevu nebo ochlazování vzduchu přiváděného. Nevýhodou je, že dochází k větrání vždy celého objektu.

Více informací

Systém C+
Healthbox II

Přirozený přívod čerstvého vzduchu a mechanický odvod odpadního vzduchu, který je řízen automaticky pomocí vestavěných čidel a reaguje tak na aktuální pohyb osob v řešeném objektu. Na rozdíl od rekuperačních jednotek se větrá vždy jen ta část domu, kterou využíváte, a kde dochází k vyšší koncentraci CO2, vlhlkosti a pachů.

Více informací

Systém E+
Endura E+

Přirozený přívod čerstvého vzuchu a mechanický odvod odpadního vzduchu řízený automaticky pomocí čidel, který je navíc propojený s tepelným čerpadlem pro ohřev teplé užitkového vody a nízkoteplotního otopného systému. Tento systém nabízí veškeré výhody systému C+EVO navíc však dokáže využít část odpadního vzduchu k ohřevu teplé užitkové vody.

Více informací

Kontaktní info

BEAM ČR s.r.o.
V Areálu 1227
Jesenice u Prahy
PSČ 252 42

Tel.: +420 244 471 297
Fax: +420 244 471 296
Mail: vetrani@beam.cz
Url: www.beam.cz

Otevírací doba

Po - Čt: 08:00 - 11:30
12:15 - 17:00
Pá: 08.00 - 11.30
12.15 - 16.00

Copyright © 2013 Beam Electrolux. Všechna práva vyhrazena.

Zastoupení pro ČR.