Čidla


Váš dům žije. Jeho obyvatelé přispívají k znečistění vzduchu vnitřního prostředí dýcháním a pocením. Navíc jejich činnost (vaření, sprchování, topení popř. kouření) a i samotný dům (těkavé organické sloučeniny jako formaldehyd a terpeny) přispívají ke zhoršení kvality vnitřního vzduchu.

Vysoká úroveň izolování domu a nedostatečné větrání vedou ke vzniku plísní, ke znečištění vzduchu a to je pak ideální prostředí pro vznik nepříjemných plísní, virů a bakterií. Akumulace vlhkosti, CO2 a vysoká koncentrace nebezpečných plynů jako je radon, patří k vysoce rizikovým faktorům.

V místnostech, kde se nejvíce vyskytují uživatelé domu, je nejvhodnějším senzorem čidlo CO2 pro zajištění dobré kvality vnitřního ovzduší. Toto se týká zejména obytných místností, jako jsou obývací pokoj a ložnice, kde je CO2 produkován v největším množství.

Hladina CO2 v obytných místnostech je základním parametrem pro stanovení kvality vnitřního vzduchu, protože vysoká hladina CO2 může být zdrojem mnoha zdravotních obtíží.

Kvalitu vnitřního vzduchu si můžete sami otestovat pomocí monitoru CO2, který lze zakoupit v našem eshopu.

 

Naše produkty kontrolují kvalitu vnitřního vzduchu pomocí následujících senzorů:

senzor oxidu uhličitého

monitoruje aktuální hodnotu oxidu uhličitého CO2 v domě. Jedná se o nejdůležitější čidlo kvality vzduchu.

senzor vlhkosti

monitoruje hodnotu relativní vlhkosti, která vzniká např. při vaření nebo sprchování.

senzor těkavých látky

monitoruje hodnotu těkavých látek  a pachů (formaldehyd, terpeny apod.)

                

 

Systém D
Rekuperace

Mechanický přívod čestvého vzduchu a mechanický odvod odpadního vzduchu. Rekuperační jednotka využívá teplotu odpadního vzduchu k ohřevu nebo ochlazování vzduchu přiváděného. Nevýhodou je, že dochází k větrání vždy celého objektu.

Více informací

Systém C+
Healthbox II

Přirozený přívod čerstvého vzduchu a mechanický odvod odpadního vzduchu, který je řízen automaticky pomocí vestavěných čidel a reaguje tak na aktuální pohyb osob v řešeném objektu. Na rozdíl od rekuperačních jednotek se větrá vždy jen ta část domu, kterou využíváte, a kde dochází k vyšší koncentraci CO2, vlhlkosti a pachů.

Více informací

Systém E+
Endura E+

Přirozený přívod čerstvého vzuchu a mechanický odvod odpadního vzduchu řízený automaticky pomocí čidel, který je navíc propojený s tepelným čerpadlem pro ohřev teplé užitkového vody a nízkoteplotního otopného systému. Tento systém nabízí veškeré výhody systému C+EVO navíc však dokáže využít část odpadního vzduchu k ohřevu teplé užitkové vody.

Více informací

Kontaktní info

BEAM ČR s.r.o.
V Areálu 1227
Jesenice u Prahy
PSČ 252 42

Tel.: +420 244 471 297
Fax: +420 244 471 296
Mail: vetrani@beam.cz
Url: www.beam.cz

Otevírací doba

Po - Čt: 08:00 - 11:30
12:15 - 17:00
Pá: 08.00 - 11.30
12.15 - 16.00

Copyright © 2013 Beam Electrolux. Všechna práva vyhrazena.

Zastoupení pro ČR.